fbpx

Lietuviai garsėja viską sugebantys pasidaryti patys ir tai tiesa, saulės elektrinės „not a rocket science“ ir tikrai įmanoma ją pasistatyti patiems. Yra vietų, kuriose reikia patirties, bet nėra nieko neįmanomo. Toliau išvardinti punktai, kuriuos turėtumėte įvykdyti, norėdami pasistatyti saulės elektrinę patys.1. Turėtumėte susisiekti su ViaSolis vadybininku, pateikti jam norimą saulės elektrinės galią, stogo nuotrauką ir laisvos formos brėžinį, kaip planuojate saulės modulius išdėstyti, nes nuo to priklauso kiek ir kokių medžiagų jums reikės.

2. Vadybininkas visada Jums atsakys ir atsiųs komercinį pasiūlymą, įvertinę pasiūlymo tinkamumą, turėtumėte savo ESO arba Ignitis savitarnoje paprašyti išankstinių saulės elektrinės prijungimo sąlygų, ne mažesnei galiai, nei prašėte ViaSolis vadybininko. Gavę teigiamą išankstinių sąlygų atsakymą, galite keliauti į sekantį žingsnį.

3. Pasirašote saulės elektrinės komponentų tiekimo sutartį su ViaSolis įmone ir pervedate sutartą avansą. Gavę Jūsų avansą, pradėsime komplektuoti Jums reikiamus komponentus ir pranešime, kada galite atvykti į mūsų sandėlį jų atsiimti. Arba sutartyje numačius, už papildomą kainą, galime Jums įrangą pristatyti į namus.

4. Prieš pristatant arba atsiimant saulės elektrinės komponentus, turite sumokėti likusią sutarties sumą. Visus reikiamus įrangos dokumentus atsiųsime kartu su įranga.

5. Susimontuojate saulės elektrinę ir išsikviečiate arba ViaSolis arba kitą reikiamą kvalifikaciją turinčią įmonę, kad saulės elektrinę patikrintų ir išrašytų, bei pateiktų ESO rangovo deklaraciją.

6. Su Ignitis pasirašysite elektros energijos pirkimo – pardavimo ir paslaugų teikimo sutartį bei jos priedus. Tuomet bus pakeistas jūsų elektros energijos skaitiklis į dvipusį. Po skaitliuko pakeitimo, jau galite įjungti savo saulės elektrinę ir pradėti generuoti elektros energiją.

7. Jei teikėte APVA prašymą, gauti paramą statant saulės elektrinę, turite užpildyti prašymą APVIS sistemoje, paramai gauti, pateikiant visus dokumentus, kurių prašoma.

Sveiki! Kuo galėtume Jums padėti?