fbpx

Gaminame.

ViaSolis saulės elementas – modulio širdis, gaminanti elektros energiją, niekuo nenusileidžia kitų gamintojų produktams, bet yra daug geriau apsaugoti nuo aplinkos poveikio, tam esame sukūrę specialią technologiją. Patirtis, kokybiškos medžiagos ir unikali laminavimo technologija mums leidžia paslėpti saulės elementą tarp dviejų stiklų taip, kad galėtume jam duoti net 50 metų efektyvumo ir veikimo garantiją.

Yra trys pagrindinės priežastys, lemiančios saulės elemento degradacijos tempą: drėgmė, ultravioletiniai spinduliai ir mechaninės apkrovos.

1. Apsauga nuo drėgmės yra užtikrinama pasitelkus unikalią laminavimo technologiją ir kokybiškas laminavimo medžiagas. Einant metams suklijuotos medžiagos neatsiklijuoja ir nepraleidžia drėgmės link saulės elemento, taip užkertamas kelias saulės elemento degradacijai.

2. Ultravioletiniai spinduliai - tai dalis saulės šviesos srauto. Kad ir kaip bebūtų keista, ši šviesos srauto dalis ardo paviršius, vadinasi, kenkia ir saulės elementams. Kad UV nepažeistų saulės elemento, modulį reikia laminuoti kokybiškomis medžiagomis. Į kiekybę ir mažiausią kainą orientuoti gamintojai saulės modulius laminuoja su EVA plėvele, kuri yra pigesnė nei PVB plėvelė, tačiau laikui bėgant EVA plėvelė geltonuoja, o tai lemia mažesnį saulės šviesos kiekio patekimą į saulės elementą ir neigiamai veikia modulio efektyvumą ir degradaciją. ViaSolis naudoja tik kokybiškas laminavimo medžiagas, kurios užtikrina vienodai gerą apsaugą nuo UV spindulių, laikui bėgant negelsta, todėl moduliai mažiau degraduoja.

3. Galima sakyti, kad saulės elementas yra tarsi bulvių traškutis, kurį lenkdami nesunkiai perlaušime. Perlūžęs saulės elementas „nemirs“, t.y. veiks toliau, tačiau jo efektyvumas kris. Todėl saulės elementą reikia apsaugoti ir nuo mechaninio poveikio. Saulės modulis eksploatavimo metu patiria dviejų tipų mechaninių jėgų apkrovas, tiesiogines – kai modulis lenkiamas pučiant vėjui ar pasnigus ir netiesiogines – keičiantis temperatūrai. Tiesioginės apkrovos išvengiame stiklas/stiklas saulės modulio technologijos pagalba: lenkiant modulį vienas stiklas yra spaudžiamas, kitas - tempiamas, taip jėgos išsilygina, todėl stiklų centre esančiam saulės elementui nepadaroma jokia žala. Netiesioginės apkrovos taip pat išsprendžiamos stiklas/stiklas technologijos pagalba. Ne tokie kokybiški moduliai dažniausiai pagaminti iš stiklo ir aliuminio arba plastiko plėvelės – taip sutaupoma medžiagų, tačiau keičiantis temperatūrai skirtingos medžiagos traukiasi arba plečiasi skirtingai. Stiklo matmenys, keičiantis temperatūrai, beveik nekinta, tai lemia mažesnį mechaninių jėgų poveikį saulės elementui. Dėl šių priežasčių ViaSolis moduliai yra kokybiškesni ir ilgaamžiškesni. Juos galime galime pagaminti įvairių matmenų.

Sveiki! Kuo galėtume Jums padėti?