Ar užtenka elektros statistiniam vartotojui, kurią pagamina saulės elektrinė?

Saulės modulių elektros gamybos intensyvumas ir elektros pagaminamas kiekis ne visus metus yra vienodas. Remiantis statistiniu vidurkiu, rudens ir žiemos mėnesiai – sausis, vasaris, spalis, lapkritis ir, ypatingai, gruodis, nepasižymi intensyvia elektros generacija. Ne paslaptis, kad žiemos laikotarpiu, elektros poreikis ypač išauga. Kaip ši problema yra sprendžiama? Likusiais mėnesiais saulės

Kiek elektros gali pagaminti saulės elektrinė?

Vidutiniškai skaičiuojama, kad 1 kW saulės elektrinė Lietuvoje pagamina apie 1000 kWh per metus. Jeigu Jūs įsigijote saulės elektrinę, kuri yra 10 kW galingumo, tuomet savarankiškai pasigaminsite net 10 000 kWh. Palyginimui, už tokį kiekį elektros energijos sumokėtumėte apie 1300 Eur. Maždaug tiek elektros energijos suvartoja vidutinė 4 asmenų šeima, kurių namas yra šildomas šilumos siurbliu

Kiek gali kainuoti saulės elektrinė?

„Kiek mums kainuos saulės elektrinė?” – tai bene vienas dažniausių klausimų, kurį užduoda tie, kurie galvoja apie savarankišką elektros gamybą. Šiuo atveju, tikslaus ir nekintančio atsakymo nėra ir negali būti, kadangi saulės elektrinės kainą lemia tam tikri kriterijai – elektrinės modelis, stiklo modulių tipas, galingumas bei Jūsų poreikiai ir lūkesčiai. Tikriausiai, tą patį galima pastebėti, kalbant apie beveik visą techninę įrangą bei kitas paslaugas.

Saulės elektrinės atsiperkamumas

Klausimai apie saulės modulių taip pat labai aktualūs. Be jokios abejonės, dažnam investuotojui rūpi, kada jo investuoti pinigai atsipirks ar net pradės nešti pelną. Deja, į šį klausimą atsakyti nėra itin paprasta. Tiesa ta, kad ne viena aplinkybė gali lemti ilgesnį ar trumpesnį saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpį. Kokie faktoriai gali lemti saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpį?

Elektros pasaugojimas ESO tinkluose

Jeigu domitės saulės elektrinėmis greičiausiai žinote, kad pagamintas elektros energijos kiekis visais mėnesiais yra skirtingas. Žiemą ir rudenį elektros pagaminama mažiau, vasarą, pavasarį – gerokai daugiau. Kartais elektros energijos pagaminama tiek, kad gali susidaryti jos perteklius – nesunaudotą energiją galima atiduoti pasaugoti į elektros tinklus.

Kokios galios saulės elektrinę rinktis Jums?

Kiekvienas atvejis yra pakankamai individualus, tad kokio galingumo elektrinė Jums bus tinkamiausia, padės apsispręsti specialistai. Jie padarys atitinkamus paskaičiavimus ir apytikriai matys, kurios galios elektrinė patenkins Jūsų namų ūkio vartojimo įpročius. Žinoma, preliminarius paskaičiavimus galite atlikti ir savarankiškai.